امروز پنجشنبه 21 فروردين 1399

شورا گنبد بازآفرینیاخبار شورا-  جلسه ستاد بازآفرینی شهری در محلات هدف برنامه های احیاء، بهسازی و نوسازی محله بدلجه و سیدآباد گنبد کاووس به ریاست شهرداری گنبدکاووس  و با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، اعضای ستاد شهرستان، مدیر عامل مشاور تسهیلگری در محلات مذکور در دفتر شهردار گنبد کاووس تشکیل گردید.


به گزارش روابط عمومی شورا،  منصور طعنه گنبدی شهردار گنبدکاووس در ابتدای جلسه در خصوص سند ملی بازآفرینی شهری و اهداف سند مطالبی به شرح ذیل ارائه نمودند:

– ضرورت تغییر رویکرد مداخله در محدوده های هدف از نگاه صرف کالبدی و پروژه محور به نگاه جامع در امر توسعه اجتماعات محلی و در نظر گرفتن ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی در کنار اقدامات کالبدی
– ضرورت شبکه سازی در موضوع بازآفرینی با توجه به ماهیت سیاستهای چندوجهی احیاء و بهسازی و توانمندسازی و استفاده بهینه از فرصت ستادهای ملی، استانی و شهرستانی در تحقق این امر چه در بعد تعاملات ملی و محلی
– ضرورت اعتماد سازی و نهادسازی محلی در جریان تهیه برنامه و اجرای پروژه های پیشگام، اثرگذار و کوچک مقیاس و زودبازده در خصوص تقویت این فرایند توسط دستگاههای مدیریت شهری
– استفاده از ظرفیت های قانونی در خصوص ساختارسازی و تأمین منابع برای تحقق برنامه های بازآفرینی

مشاور تسهیلگری نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش مطالعات برنامه راه اندازی هسته های مدیریت محلی در برنامه های اجرایی دستگاهها و فهالیت های آن مشاور بیاناتی را مطرح نمودند.

در پایان جلسه، نماینده محلات هدف ضمن ابراز رضایت اهالی محلات هدف از اقدامات انجام شده در بحث کالبدی از ادارات مرتبط تقدیر و تشکر نمود.

در همین راستا جهت ارائه خدمات بهتر انتخاب شورا یار محله پیشنهاد گردید که مقرر شد جهت بررسی بیشتر این موضوع به جلسات آتی موکول گردد.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید