امروز سه شنبه 31 فروردين 1400

شهردار گنبد نشست خبری1اخبار شورا-  شهردار گنبدکاووس با اشاره بر تاریخ تاسیس شهرداری این شهر در سال ۱۳۱۳ گفت: یکی از مهم ترین پروژه هایی که در این دوره فعالیت شورای شهر و شهرداری با حضور معاون وزیر کشور به بهره برداری رسید پروژه سنگ شکن گنبدکاووس است.

به گزارش روابط عمومی شورا، منصور طعنه گنبدی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: پس از ۸۶ سال از تاسیس شهرداری گنبدکاووس توانستیم پروژه سنگ شکن را به بهره برداری برسانیم که امروز علاوه بر تولید مصالح مورد نیاز گنبد حتی به شهرهای اطراف می‌توانیم با فروش تولیدات آن درآمد پایداری نیز داشته باشیم.

وی راه اندازی ایستگاه موقت سایت زباله را از دیگر پروژه های مورد نیاز شهر گنبدکاووس برشمرد و گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال در زمینی که خارج از شهر تهیه شد راه اندازی شده است.

شهردار تاکید کرد: این سایت زباله به صورت موقت بوده و در زمینی با عرصه ۴ هکتار ایجاد شده که در جاده آلمان و فاصله مناسبی از شهر و روستاهای اطراف قرار دارد.

طعنه گنبدی در ادامه گفت: در ورودی جنوبی شهر که بسیار پر تردد است چندین سال صحبت ایجاد روگذر و زیرگذر بود که با مطالعات و بررسی دقیق همچنین استفاده از مشاورین خبره با ایجاد میدان بیضی شکل توانستیم با کمترین هزینه این مشکل ترافیکی را حل نمائیم.

وی خاطر نشان شد: با توجه به اینکه این محل به صورت ۳راهی است سابقا تصادفات زیادی پیش میآمد، اما از روزی که این میدان ایجاد شد خوشبختانه هیچگونه سوانح رانندگی گزارش نشده است.

شهردار گفت: یکی از بزرگترین نگرانی های شهروندان در بخش ساحل رودخانه پیشرفت رودخانه به خصوص در زمان سیل بود که با ایجاد پروژه دیواره بتونی توانستیم این معضل را نیز حل کنیم.

وی در این خصوص توضیح داد: پروژه دیواره بتونی ساحل رودخانه علاوه بر پیشگیری از آبرفت و جلوگیری از شستن دیواره خاکی توسط سیلاب در هدایت آب نیز بسیار تاثیر دارد و آپارتمان ها و منازل شهروندان کرانه رودخانه دیگر نگرانی نخواهند داشت.

طعنه گنبدی گفت: پروژه دیواره بتونی با حضور معاون عمرانی استاندار افتتاح شد و این دیواره از پی ۶ متر و هشت سانتیمتر است و  ۱۵۰ متر طول دارد.

شهردار گنبد گفت: سال هاست که شهروندان در بارندگی های شدید از معضل آب گرفتگی معابر ناراحت بودند که با اجرای پروژه لوله گذاری در مسیر خیابان های بعثت، ملک الشعرا بهار و همچنین خیابان آزادی و انتهای حافظ شمالی و چند خیابان که دچار آب گرفتگی می‌شد مسئله آبگرفتگی دیگر ایجاد نمی‌شود.

وی افزود: لوله گذاری ها و کانال کشی ها بیش از ۳ هزار متر بوده که با تشکیل کارگروهی که در خصوص آبگرفتگی در سطح شهر بررسی و این پروژه اجرایی شد که امروز اگر در بارندگی شدید برخی نقاط آب جمع شود نیز بلافاصله از طریق این کانالها هدایت شده و ماندگاری زیادی نخواهد داشت.

طعنه گنبدی گفت: راه اندازی پیاده رو سلامت به طول ۱۷۰۰ متر در مسیر بلوار صیاد شیرازی یکی دیگر از پروژه‌های خوب شورا و شهرداری است که هم اکنون تجهیزات روشنایی آن درحال نصب می‌باشد و این پیاده رو در دو طرف جاده برای رفاه شهروندان و استراحت مسافران گذری مهیا می‌شود.

شهردار در ادامه تهیه ۱۰۰ مخزن ۷۰۰ کیلویی زباله و ساخت ۲ بوستان محله‌ای را از دیگر پروژه‌های شهرسازی برشمرد و گفت: اصلاح نقاط هندسی ترافیکی شهر که ۱۶ نقطه بر اساس بررسی و مطالعات کارشناسان انتخاب شدند و تاکنون ۱۰ نقطه اصلاح هندسی صورت گرفته و در تقاطع‌های پر تردد شهری روان سازی انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: پروژه بزرگ کمربندی شهر گنبدکاووس با اینکه جزو وظایف شهرداری نیست اما برای رفاه شهروندان با همکاری مسئولین شهری پیگیری کرده و هم اکنون با طرح آزادسازی زمین‌های مسیر کمربندی و حل مشکل بین راه و شهرسازی و میراث فرهنگی پروژه کمربندی نیز اجرایی خواهد شد.

طعنه گنبدی گفت: امسال بودجه شهرداری هزار و ۲۰ میلیارد ریال بوده که۴۵۰ میلیارد آن در پروژه‌های مختلف عمرانی و شهرسازی تاکنون هزینه شده است.

وی افزود: پل روگذر میدان بسیج، احداث ساختمان شماره ۴ آتشنشانی، افتتاح شهر بازی ژوراسیک، احداث سرویس‌های بهداشتی در پارک‌های شهری، عملیات بهسازی پارک دریاچه مصنوعی و بهره‌برداری پروژه بزرگ فرهنگی، هنری و اجتماعی بوستان بسکی از دیگر پروژه های در حال پیگیری شورای شهر و شهرداری می‌باشد.

شهردار گنبدکاووس تاکید کرد: پروژه شهربازی ژوراسیک در نوع خود دومین در کشور است که اولی آن در پایتخت قرار دارد و این پروژه توسط پیمانکار خصوصی در پارک ۷ هکتاری داریوش در حال اجرا می‌باشد.
✍️گزارش از: یاشار نیازی

 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید